Pri snemanju so sodelovali: Nina Žakelj kot Mladost, Eva Koderman kot Svinga, Katja Uran kot Upornik, Atila Urbančič kot Vsemogočni, Jasmina Slapnik kot Mišja Noga, Aljoša Bregar kot Raketa, Miha Mohorič kot kamerman in vodja delavnice, Katja Uran kot pomočnik kamere in Anja Vičar kot asistent.
Druge animacije, nastale na KreAktivnostih, si lahko ogledate tukaj.
manj
več...
DŽEZ PRI KORITU
Serialka gosti nekonveniconalne izvajalce, ki jazz združujejo z drugimi glasbenimi zvrstmi.
Prednost dajemo tistim glasbenikom, ki v programu drugih klubov in koncertnih prizorišč v Ljubljani ne najdejo svojega mesta, s čimer povečujemo pestrost koncertne ponudbe v prestolnici. V koprodukciji z drugimi koncertnimi organizatorji (Zavod Sploh, Defonija, Radio Študent) pa smo k nam pripeljali tudi nekaj večjih in bolj znanih imen.
Marc Ribot, 19. 10. 2003
Kazutoki Umezu Kiki Band, 12. 11. 2009
Brown vs Brown, 15. 11. 2008
V okviru serialke so med drugim nastopili: Marc Ribot (ZDA), Led Bib (VB), Zu (Italija), Guano padano (Italija), Martin Küchen (Švedska), Zeni geva (Japonska), Kazutoki Umezu Kiki Band (Japonska), Brown vs Brown (Nizozemska), Blonde Zeros (Italija), Jakuzi’s Attempt (Avstrija), Slovenian Percussion Duo (Slovenija), Ronin (Italija), Tomaž Grom (Slovenija), N’Toko (Slovenija) in Seijiro Murayama (Japonska), Jean-Luc Guionnet (Francija), Kraški solisti (Slovenija), Luka Prinčič (Slovenija), All included (Švedska), Jessica Lurie Ensemble (ZDA), Jean Louis (Francija), Zanussi 5 (Norveška), Free Willy’s Trio (Slovenija/Hrvaška), Orko trio (Italija); Good for Cows (ZDA), Gutbucket (ZDA), Zlatko Kaučič in Kombo (Slovenija), Les Yeux de la Tête (Francija), Bratko Bibič kvartet (Slovenija), Meszei Szilard trio (Srbija), Jason Stein’s Locksmith Isidore (ZDA)…
manj
več...
CIRKUS PRI KORITU
Ekipa Cirkusa pri koritu prireja ponedeljkove cirkuške delavnice
in občasne cirkuške performanse
pod imenom Cirkus kabare.
Na cirkuških delavnicah žongliramo predvsem z žogicami in keglji ter vrtimo palice, v našem inventarju pa so tudi diaboli, poie ter kitajski krožniki. Delavnice potekajo vsak ponedeljek od 17:00 do 19:00 in so primerne za vse starosti.
Občasno prirejamo cirkuške performanse Cirkus kabare.
Odlomek iz cirkuškega performansa Cirkus kabare Minimal (november 2012):
Napovednik Cirkusa kabare Sad ga ima sad ga nema!L (februar 2012):
Cirkuške delavnice v Dnevniku, 6. 3. 2013 (piše Anja Hreščak).
manj
več...
MLADE RIME
Pesniški večeri (vsak zadnji ponedeljek v mesecu) in festival, ki ga KUD Kentaver in mladinski center Menza pri koritu organizirata vsako leto junija.
Glavno poslanstvo Mladih rim je mladim in neuveljavljenim pesnicam in pesnikom omogočiti redno branje poezije in jim na ta način dati priložnost, da izpopolnjujejo svoj nastop, pridobijo samozavest, spoznajo kolege pesnike in z njimi izmenjujejo izkušnje.
– Katja Lenart in Jaka Tomc o Mladih rimah na vest.si:
– Zasedba Nina Bulatovix na festivalu Mlade rime, 23. 6. 2012:
Med letoma 2005 in 2013 je potekalo že okoli 80 pesniških ponedeljkovih večerov in pet festivalov, ki mladinski cneter Menza pri koritu s poezijo in z glasbo napolnijo v zadnjih dveh tednih pred poletnim zatišjem. V tem času so Mlade rime gostile že več kot 450 pesnic in pesnikov iz Slovenije in tujine.
Serija literarnih večerov nove proze, za katero stoji KUD Kentaver in ki je zasnovana po vzoru pesniških večerov Mlade rime.
Z branjem kratkih zgodb, odlomkov iz romanov, črtic, pravljic se v mladinskem centru Menza pri koritu enkrat mesečno predstavljajo znani, uveljavljeni in na drugi strani mladi, neizkušeni in neznani avtorji.
Serialko organizira KUD Sizifova buča. Pozornost namenjajo mladim zasedbam iz Slovenije in bližnje okolice ter veteranom žanra.
Posnetek puljske zasedbe Fakofbolan s Punka pri koritu (17. 2. 2012):
Posnetek zasedbe Devasted s Punka pri koritu (20. 10. 2012):
manj
več...
OTROŠKI PROGRAM
Prireditve za otroke (enkrat mesečno).
Od leta 2012 ob sobotah popoldne (enkrat mesečno) organiziramo prireditve za otroke: lutkovne in klovnovske predstave, koncerte, pa tudi delavnice. Otroke (in odrasle) so zabavali Andrej Rozman – Roza, Autodafé, Ravil Sultanov, lutkovna skupina Bobek, duo Lunin Med…
manj
več...
MATERIALNI POGOJI DOMIŠLJIJE
Cikel predavanj o povezavi med umetnostjo in ustvarjalnostjo ter med materialnimi pogoji, v katerih se umetnost in ustvarjalnost sploh dogajata…
Jazz in rock 20. st. se ne bi pojavila brez klubov in koncertnih prizorišč, ti pa so vzniknili s pojavom industrijske množične družbe. Likovni umetniki so v 19. in 20. st. za nemoteno delo potrebovali predvsem atelje in pogodbo s prodajno galerijo, medtem ko danes ta kombinacija že dolgo ne deluje več. Hkrati pa se novi, sodobnim izzivom bolj primerni načini, rojevajo in širijo izjemno počasi, oziroma celo nazadujejo.
Podobno se število mladih glasbenikov in bendov v zadnjih letih hitro množi (kar ne velja vselej tudi za njihovo kvaliteto), medtem ko se koncertne in distribucijske kapacitete krčijo oziroma postajajo vse bolj razpršene in težje pregledne. Kaj se dogaja? Kako razumeti te spremembe pogojev? Kako lahko boljše razumevanje teh sprememb prispeva k učinkovitejšim odzivom nanje? To so vprašanja na katera bomo enkrat mesečno iskali odgovore skozi cikel Materialni pogoji domišljije (2013), ki predstavlja nadaljevanje in nadgradnjo cikla na isto temo in z istim imenom izvedenega leta 2011.