PRI KORITU SMO ENGLISH INFO PROGRAM MLADINSKI CENTER ARHIV
PRI KORITU SMO ENGLISH INFO PROGRAM MLADINSKI CENTER ARHIV
Četrtek, 14. 7. 2011, ob 21:00
Dežni kit (Slovenija)

Marko Karlovčec – električna kitara
Neža Naglič – klavir, činela, mešalna miza
Žiga Pucelj – električna kitara

Večer eksperimentalnih kompozicij Marka Karlovčeca v premierni izvedbi treh glasbenikov, ki so aktivni na improvizacijski, eksperimentalni in alternativni glasbeni sceni. Skladbe so zrasle iz izkušenj improviziranega muziciranja, raziskovanja razširjenih tehnik in različnih osebnih estetik. Hkrati pa so vpete v glasbene pojave, kot sta na primer minimalizem in drone. Večidel ustno prenesene kompozicije v različnih trenutkih generirajo izven-fazno repeticijo preprostih fraz, razvezane tonske pokrajine, goste podtalne gmote zvoka, ter vsaka na svoj način raziskujejo dolga trajanja in razmerja, podaljšana v času. Vsem pa je skupna relativna primitivnost izhodišča ter osredotočenost na zvočnost konvencionalnih glasbenih “tonov”, kakor tudi na šume, okolje in preostali zvočni spekter.

Marko Karlovčec

Marko Karlovčec je glasbenik (saksofon, no-input mešalna miza, kitara), katerega delovanje zaznamuje raziskovanje zapuščine free-jazza, noisa, sodobne improvizacije, post-black-doom-drone-metala in zgodovinskih avantgard. V zadnjem času nastopa predvsem kot solist in v ad-hoc improvizacijskih zasedbah, nazadnje v duetu s tolkalcem Seijirom Murayamo. Pravkar je pri svoji DIY založbi Botanic Records izdal plošče Brezna/Abysses (solo saksofon), Sestrenje/Sistering (no-input electronics) ter Likely to Become (noise). Sodeloval je tudi z angleškim skladateljem Scottom McLaughlinom na mednarodnem festivalu zvočnih umetnosti EarZoom ter v ciklu glasbeno-plesnih dogodkov Neforme, ki ga v teatru Španski Borci izvaja zavod Sploh. Deluje tudi v duetu z Ireno Tomažin, s katero sta izdala ploščo That which happens is itself dripping red, imela nekaj koncertov ter izvedla odprto kompozicijo Excremental Sun Boxes v multimedijskem centru Kibla v Mariboru. Sodeluje tudi z izrednim vokalistom/freestylerjem/elektronikom N’tokom. Igra oz. igral je v improvizacijskih kombinacijah z glasbeniki, kot so Tomaž Grom, Seijiro Murayama, Jaka Berger, italijanski duo Mimesys, itd.
botanic-records.blogspot.com
www.myspace.com/markosinai

Neža Naglič
Neža Naglič je pianistka, ki se je po izobraževanju na področju klasične glasbe in jazza začela vse bolj posvečati svobodni improvizirani glasbi. Zanima jo raziskovanje zvočnih zmožnosti klavirja, ki presegajo njegovo  funkcionalnost in temperirano uglasitev. Glasbenica posega v notranjost inštrumenta ter zvoči strune in trup s pomočjo različnih predmetov. Je večletna članica eksperimentalnega kolektiva Salamandra Salamandra. V zadnjem času igra z zasedbo Lolita in sodeluje v številnih ad-hoc improvizacijskih zasedbah. V stalnejši navezi sodeluje z vokalistko Ireno Tomažin v improvizacijskem duetu nnit ter v zasedbi saul kripke z Žigom Pucljem (prepariran klavir/elektronika). Občasno organizira koncerte alternativnega jazza, sodobne klasične in improvizirane glasbe.

Žiga Pucelj
Žiga Pucelj je glasbenik in glasbeni publicist, sicer pa absolvent študija filozofije na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Sprva se je posvečal igranju saksofona, trenutno pa je njegov interes usmerjen v razširjene improvizacijske tehnike igranja električne kitare, no-input elektronike ter računalniške obdelave in produkcije zvokov. V preteklosti je bil član zasedb Daisy Digital in Faithishera, danes pa eksperimentalnega glasbenega kolektiva Primož Tilen Žiga, improvizacijskih zasedb saul kripke in MeRuditTod ter dolgoletnega samostojnega projekta Bellatonal. Prispeva remikse slovenskim glasbenikom, njegova glasba je bila uporabljena za avdio vizualni projekt v okviru delavnic animacije, ki so potekale v Menzi pri Koritu. Sodeloval je tudi pri multi-disciplinarnem projektu PLOD v režiji Neže Žehelj in Darje Demšar, ki je bil letos uprizorjen v ljubljanski Stari elektrarni. Je član uredništva in pisec spletne glasbene publikacije Nova Muska ter sodelavec glasbene redakcije Radia Študent.

Vstopnina: 5 €.
Organizacija: Menza pri koritu.

facebooktwitter