Prvi del – časovna partitura, ki določa le vstope in izstope posameznih glasbenikov – 28 minut
Vid Drašler – bobni, Asja Grauf – flavta, Andrej Fon – pihala, Tomaž Grom – kontrabas, Marko Karlovčec – saksofon,Boris Janje – kontrabas, Maja Matić – klavir, Neža Naglič – klavir, Cene Resnik – saksofon, Peter Šüklar – bobni, Irena Tomažin – vokal
Domen Marinčič – viola da gamba
– Tobias Hume – Pavana in galiarda (ok. 1579–1645)
– Carl Friedrich Abel – Pet skladb v d-molu (1723–1787)
Drugi del – časovna partitura, ki določa le vztope in izstope posameznih glasbenikov – 42 minut
Vid Drašler – bobni, Asja Grauf – flavta, Andrej Fon – pihala, Tomaž Grom – kontrabas, Marko Karlovčec – saksofon, Boris Janje – kontrabas, Maja Matić – klavir, Neža Naglič – klavir, Cene Resnik – saksofon, Peter Šüklar – bobni, Irena Tomažin – vokal
Vid Drašler je zaključil štiri letno glasbeno izobraževanje pri svetovno priznanem slovenskem bobnarju, Zlatku Kaučiču. Deluje v več zasedbah različnih glasbenih zvrsti. Zanima ga širok glasbeni spekter, saj zajema zvrsti od rocka, prek jazza do svobodne improvizacije.
Asja Grauf je študirala flavto na Univerzi za glasbo in upodabljajočo umetnost v Gradcu in na glasbenem konzervatoriju v Trstu. Sodeluje z različnimi glasbenimi skupinami ter v gledališko-plesnih, slikarskih in lutkovnih projektih. Ukvarja se tudi s pedagoškim delom. Slišali smo jo lahko v Orkestru mariborske filharmonije, mariborske Opere ter Orkestru slovenske vojske.
Andrej Fon je pred dvajsetimi leti začel s klarinetom ter nadaljeval s kitaro, petjem, saksofoni in drugimi zvočili. Je član improvizatorskega kolektiva Kraški solisti, ki je lani za založbo Radia Študent izdala prvenec Ustanovesreče. Izdeluje najrazličnejše glasbene inštrumente, ter je dejaven tudi na likovnem in literarnem področju.
Tomaž Grom je glasbenik, ki ga zanimata svobodna improvizacija in kompozicija. Nastopa kot kontrabasist, vodi glasbene delavnice za otroke in odrasle ter kot avtor glasbe sodeluje z gledališkimi režiserji in koreografi.
www.sploh.si/umetniki.html
Marko Karlovčec je glasbenik (saksofon, no-input effect units, mixer, kitara), čigar delovanje zaznamuje raziskovanje zapuščine free-jazza, noisa, hardcora, zgodovinskih avantgard in sodobne improvizacije. Trenutno deluje v duetu s priznano pevko, plesalko in igralko Ireno Tomažin in z izrednim vokalistom/freestylerjem/elektronikom N’tokom.
www.myspace.com/markosinai
Cene Resnik je študiral na Celovškem Jazz konzervatoriju. Zanima ga glasba, ki ima poudarek na spontanemu izražanju raznobarvnih tonov in karakteristik glasbil, ki se medsebojno povezujejo v celoto. Poleg glasbe se intenzivno ukvarja z meditacijo.
www.myspace.com/ceneresnik
Bobnar in fotograf Peter Šüklar sodeluje v več glasbenih zasedbah (Manul, Plueg, Oberiu, Mofingo, Belgrade Noise Society…) raznolikih glasbenih zvrsti. Od post rocka, noize rocka, težkega metala, tradicionalne glasbe iz Gane, Burkine Fasso do jazza. V zadnjem času se posveča predvsem svobodni improvizirani glasbi.
Irena Tomažin je vsestranska umetnica, plesalka sodobnega plesa, igralka, performerka in glasbenica. Njen glas je telesen, vzpenja se, plete in pada skozi telesna občutja, premike, čustva, razpoloženja, slišati ga je v gibanju njenega telesa in v scenskem prostoru. Eksperimentalna širina njenega glasu je materialna, saj je povsem odvisna od njene navzočnosti na odru, izvajalske moči in intenzivnosti uprizarjanja.
www.myspace.com/torarobit
Domen Marinčič je študiral violo da gamba pri Hartwigu Grothu v Nürnbergu in pri Philippu Pierlotu na Visoki šoli za glasbo Trossingen. Poleg tega je pri Carstnu Lohffu z odliko diplomiral iz čembala in pri Albertu Rinaldiju končal podiplomski študij generalnega basa. Leta 1997 je dobil najvišjo nagrado na 1. mednarodnem tekmovanju Bach -Abel v nemškem Köthnu. Več let je sodeloval z belgijskim ansamblom Ricercar Consort, od leta 2003 pa veliko nastopa in snema z ansamblom Ensemble Phoenix Munich (koncerti v Avstriji, Belgiji, Češki, Danski, Franciji, Italiji, Nemčiji, Poljski, Slovaški, Španiji in Švici). Snema za založbe, kot so Harmonia Mundi France, Aeolus in Ricercar. Kot čembalist sodeluje z raznimi slovenskimi orkestri. Soustanovil je ansambel musica cubicularis in zavod za umetniško poustvarjanje in izobraževanje na področju stare glasbe Harmonia Antiqua Labacensis. Med letoma 2005 in 2009 je predaval na Oddelku za muzikologijo Filozofske Fakultete v Ljubljani. Redno pripravlja oddaje o stari glasbi za 3. program Radia Slovenija in se ukvarja z rekonstrukcijo skladb 17. in 18. stoletja, ki se niso ohranile v celoti.
Vstopnina: 5 €.
Organizacija: Zavod Sploh in Menza pri koritu.