Nastopajo:
Baden-Baden (Zagreb)
Tetanus tili (Ljubljana)
Brgstime (Ljubljana)
Atez (Grenoble)
Baden-Baden je mlad zagrebški vokalno-instrumentalni kolektiv, ki je z mešanico garažnega rocka, elektropopa in industriala ter močno poudarjenega vizualnega elementa svojih nastopov že po nekaj koncertih pritegnil pozornost občinstva. Pomp okoli njih se je stopnjeval po izidu njihovega istoimenskega debitantskega EP-ja, ki je izšel maja lani in so ga premierno predstavili pred razprodano malo dvorano zagrebške Tvornice. Gre za eno najbolj vročih predstavnic mladega hrvaškega neodvisnega rocka, ki jo je prav gotovo vredno preveriti v živo!
Povezave:
baden-badenmusic.bandcamp.com
facebook.com/badenxoxo
soundcloud.com/badenxoxo
Za imenom Tetanus tili stoji Atila Boštjančič, ljubljanski one man band, ki svojo muziko, utemeljeno na doma izdelani kitari, predelanem bas bobnu in vokalu, označuje za blues trash. Atila je začel nastopati pred štirimi leti na povabilo dua Incurabili in bil že večkrat gost Menze pri koritu. Njegov umazani blues je dostopen na 7-inčnem vinilu At Your Throat, ki je izšel pri Škucu.
Jaka Berger je že leta eden tistih centralnih motorjev domače neodvisne scene, brez katerih si težko predstavljamo tako njeno javno podobo kot njeno aktivno drobovje. V vrsti mlajših kreativcev gre v njegovem primeru nedvomno za prototipsko pojavo, za pobudnika, ki koplje v vse pore telesa nekomercialne kulture. V prvi vrsti ga seveda poznamo kot glasbenika – bobnarja in zvočnega raziskovalca, vendar je moral že zgodaj večkrat z glavo skozi zidove svojih okolij, tako da ga je nuja oblikovala tudi v organizatorja dogodkov, založnika, radijskega sodelavca, v zaganjalca aktivnih prostorov ter skupnosti. V zadnjem obdobju aktivno deluje v skupinah Borghesia, Barka tone in bele plombe, Ludovik material, s kompozicijo za strunski kos Partija ter na prepariranem bobnu, s katerim razvija solo nastop, ki ga je zabeležil na mini ploščku Brgstime – Žarek zvoka, izdanem pri Zvočnih prepihih letu 2013.
Povezava:
brgstime.bandcamp.com
Antez: Continuum, zvočni performens za drgnjena tolkala
Impresivni zvočni ritual, ki vzbuja občutja zadržanosti in napetosti, ekscesa, zamaknjene potopitve in brezčasja.
Antez je tolkalec in umetnik, ki živi in ustvarja v Grenoblu v Franciji. V svojem delu se osredotoča na zvok skozi njegovo radikalno fizično prezenco v prostoru. Tolkala uporablja kot naprave, ki jih podvrže raznolikim strategijam in posegom za doseganje nenavadne zvočnosti. Študiral je tolkala in elektroakustično glasbo. Ustvarja v polju improvizirane glasbe, piše glasbo za gledališče, film in sodobni ples ter ustvarja zvočne instalacije. Poleg ustvarjanja kot solist redno sodeluje s klarinetistom Jorisem Rühlom, s tolkalcem Seijirom Murayamo, v akustičnem drone tolkalskem triu z D’inciseom in Cyrilom Bondyjem in v projektih s koreografom Gerom Koeningom. Kot improvizator je med drugimi sodeloval tudi z znamenitimi Cellule de Intervention Metamkine in Jeromeom Noetingerjem, z znanim vsestranskim britanskim basistom Dominicom Lashem in legendarnim Timom Hodkingsonom.
Projekt Continuum za drgnjenja tolkala je svojstven zvočen performens, ritual nenavadnih zvočnih tekstur, ki se oddaljujejo od ustaljene zvočnosti tolkal in nas peljejo v zvočno nasičen a hkrati opojen drone, poln mikrozvokov, mehkih zvenov in šumov, od infra do ultra zvokov, ki se razprostrejo v prostoru. Z njim je v zadnjih treh letih nastopal po celi Evropi, v Berlinu, Beogradu, Parizu, Ženevi, Bruslju, Lyonu, Dunaju, Gradcu, Bratislavi, Pragi, Budimpešti in drugod.
Povezava:
antez.org
Dan pred nastopom v Menzi pri koritu, v četrtek, 4. 12., bosta Brgstime in Antez nastopila v mariborskem Gustafu.
Vrata: 21:00.
Vstopnina: 5 €, od 23:00 naprej 3 €.
Organizacija: Menza pri koritu.