Na enotedensko umetniško rezidenco prihaja Tristan Honsinger, eden najbolj cenjenih čelistov v polju free jazza in svobodno improvizirane glasbe.
Američan, ki od sredine sedemdesetih živi v Evropi in je na svoji več kot pol stoletja dolgi glasbeni poti pustil pomemben pečat v zasedbah Cecila Taylorja, Dereka Baileyja (Company), Alexandra Von Schlippenbacha (Globe Unity Orchestra) in v slovitem ICP Orchestra, bo v Menzi pri koritu vodil štiridnevno delavnico improvizacije z lokalnimi glasbeniki, igralci in pesniki. Zadnji dan skupinske improvizacije bo sklenil večerni koncert z udeleženci delavnice v Menzi pri koritu.
Honsinger bo v okviru rezidence samostojno nastopil na festivalu Neposlušnov Španskih borcih (14. 11.), v klubu Metulj v Bistrici ob Sotli (16. 11.) in mladinskem centru Kotlovnica v Kamniku (21. 11.).
Program rezidence:
17. 11.–20. 11., delavnice z glasbeniki, igralci in pesniki v Menzi pri koritu (12:00-17:00, z odmorom) – udeležba brezplačna
20. 11.: nastop Tristana Honsingerja in udeležencev delavnice v Menzi pri koritu (ob 21:00) – vstopnina: 5 €
14. 11.: solo nastop na festivalu Neposlušno
16. 11.: solo nastop v Bistrici ob Sotli, Klub Metulj, Nedeljski koncertni cikel
21. 11.: solo nastop v mladinskem centru Kotlovnica Kamnik
Tristan Honsinger se je rodil leta 1949 v Vermontu, ZDA. Čelo je začel igrati pri devetih, pri dvanajstih pa je že redno nastopal. Izobraževal se je na Konservatoriju za glasbo Nova Anglija v Bostonu in pri Paulu Olefskyju na Konservatoriju Peabody v Baltimoru. Leta 1969 se je preselil v Montreal, kjer se je razvil v improvizatorja in skladatelja. Od leta 1974 živi v Evropi, kjer je igral v vplivnih zasedbah I.C.P., Company in Globe Unity Orchestra. Več kot deset let je sodeloval s plesalko Katie Duck. Preizkusil se je tudi na drugih glasbenih področjih in med drugim sodeloval z britansko postpunk zasedbo The Pop Group in nizozemskimi The Ex. Njegovo rabo čela zaznamujejo humor, inovativna raba razširjenih tehnik igranja, kakor tudi vokaliziranje in naslanjanje na gledališke prvine.
Udeležba na delavnicah je brezplačna.
Foto: Evert-Jan Hielema.
Organizacija: Menza pri koritu.