PRI KORITU SMO ENGLISH INFO PROGRAM MLADINSKI CENTER ARHIV
PRI KORITU SMO ENGLISH INFO PROGRAM MLADINSKI CENTER ARHIV
Nedelja, 17. 6. 2012, ob 21:00
Confine aperto in KUD Mreža: rubik.erno.quintet (Madžarska/Velika Britanija) in Li Tieqiao (Kitajska)

Kvintet Erna Rubika je nastal leta 2009 v Budimpešti. Peterico pod vodstvom pianista Rubika je združil soroden odnos do improvizacije, ki temelji na odprtosti do različnih glasbenih slogov. Zasedba v svojo različico improvizirane glasbe in free jazza vključuje terenske posnetke in semple, energične hrupne vložke in sodobne jazzovske reference. Prvenec Plasms je izšel aprila letos.

Zasedba: Lawrence Williams (Velika Britanija) – saksofon; Ernő Zoltán Rubik (Madžarska) – klavir; Bálint Bolcsó (Madžarska) – elektronika v živo; Ernő Hock (Madžarska) – bas; Zsolt Sárvári Kovács (Madžarska) – bobni

Ernő Zoltán Rubik je pianist, improvizator in skladatelj. V svoji glasbi raziskuje delitev na občinstvo in nastopajočega, na improvizacijo in kompozicijo, na živo in posneto gradivo. Kot skladatelj in nastopajoči dela v gledališču in raznih plesnih projektih. Je tudi plesalec, beat boxer in vokalist. Na Lizstovi akademiji za glasbo v Budimpešti študira kompozicijo.
Povezava: rubikernoquintet.wordpress.com

Lawrence Williams je tenorski in altovski saksofonist. Zadnjih devet let je živel v Londonu, kjer se je leta 2007 udeležil delavnice improvizacije pod vodstvom Eddieja Prevosta. Trenutno živi v Budimpešti. Zanimajo ga interdisciplinarna sodelovanja, njegovo delo pa je močno povezano z gledališčem, plesom in cirkusom. Pogosto kurira in organizira koncerte, na katerih so glasbeniki umeščeni v zvočno zanimive prostore.
Povezava: myspace.com/lawrencejawilliams

Bálint Bolcsó (*1979) je študiral instrumentalno in elektroakustično kompozicijo v Budimpešti, na Dunaju, v Parizu, hannovru in v Kölnu. Redno se je udeleževal Mednarodnega Bartokovega seminarja v Szombathelyu, kjer so izvajali njegove kompozicije. Trenutno pripravlja doktorat na temo elektroakustične improvizacije na Lizstovi Akademiji za glasbo v Budimpešti. Piše vokalna, instrumentalna in elektroakustična dela, radijske igre, zvočne instalacije, pa tudi glasbo za film, plesne predstave in gledališče. Tako v komponirani kot improvizirani glasbi pogosto uporablja elektroniko v živo.
Povezava: bolcso.net

Ernő Hock se je rodil leta 1979 na madžarskem podeželju, v mestu Mezőtúr. Pri sedmih letih je začel igrati violino, ki je še vedno njegov priljubljeni inštrument, čeprav je v srednji šoli, ko je igral v raznih rockovskih bendih, začasno dal prednost kitari in basu. Hkrati sta ga zanimala ljudska glasba in jazz. Je soustanovitelj etno-folk zasedbe Zuboly in s saksofonistom Istvánom Grencsóm igra bobne v duetu Ama in kolektivu Grencsó. Piše tudi glasbo za plesne in gledališke predstave in je član beat-funk benda Qualitons.
Povezava: myspace.com/thequalitons

Zsolt Sárvári Kovács je bobnar, ki živi v Budimpešti. Študiral je na jazzovskem oddelku Lisztovega glasbenega konservatorija. Igral je z glasbeniki, kot so: Gado Gabor,Agoston Bela and Grencso Istvan, Kovacs Linda Quartet in Dresch Mihaly. Sodeloval je s Quartetom B (1997-2004) Borbelyja Mihalyja in Vaczijem Danielom (od leta 1998 do danes). Na njegov slog igranja so močno vplivale popularna glasba, sodobna klasična glasba (Bartok, Debussy, Stravinsky, Satie) in newyorško glasbeno podtalje (Joey Baron, Jim Black, Tom Rainey, John Zorn, Tim Berne).
Povezava: sarvarikovacszsolt.com

Li Tieqiao (Kitajska) – saksofon in elektronika
Li Tieqiao je kitajski skladatelj, saksofonist, multiinštrumentalist, ter kustos s sedežem v Pekingu. Je mojster razširjenih tehnik na saxofonu in ena najpomembnejših oseb na hitrorastoči kitajski sceni improvizirane in eksperimentalne glasbe. Med letoma 2005 in 2007 je živel v Oslu, kjer je sodeloval z lokalnimi glasbeniki, kot so Paal Nilssen-Love, Ingebrigt Harker Flaten, Maja Ratkje
Povezava: litieqiao.com

Vstopnina: 5 €
Organizacija: Zavod Sploh, KUD Mreža in Menza pri koritu

facebooktwitter