Marko Karlovčec – alt saksofon, no-input mixer N’toko – glas, synth, efekti Virginia Genta – saksofoni David Vanzan – bobni in tolkala
Premierni nastop kvarteta, ki vključuje domačega improvizatorja in eksperimentalnega glasbenika Marka Karlovčeca, vsestranskega freestyle-electro-rap-dub-noiserja N’toka ter italijansko navezo saksofonistke Virginie Gente in tolkalca Davida Vanzana, ki sicer tvorita izredno aktivni Jooklo Duo. Z iztočnico v zgodovinskem free-jazzu, noisu, svodbodni improvizaciji in sodobnih elektronskih glasbah nam bodo dali v posluh svojevrstno interpretacijo energične in ognjene godbe, ki na eni strani stremi k poenoteni zvočni gmoti, na drugi pa k strukturno-dinamičnim prelomom.
Marko Karlovčec je glasbenik (saksofon, no-input mešalna miza, kitara), katerega delovanje zaznamuje raziskovanje zapuščine free-jazza, noisa, sodobne improvizacije, post-black-doom-drone-metala in zgodovinskih avantgard. V zadnjem času nastopa predvsem kot solist in v ad-hoc improvizacijskih zasedbah, nazadnje v duetu s tolkalcem Seijirom Murayamo. V tem letu je pri svoji DIY založbi Botanic Records izdal plošče Brezna/Abysses (solo saksofon), Sestrenje/Sistering (no-input electronics) ter Likely to Become (noise).
Sodeloval je tudi z angleškim skladateljem Scottom McLaughlinom na mednarodnem festivalu zvočnih umetnosti EarZoom ter v ciklu glasbeno-plesnih dogodkov Neforme, ki ga v teatru Španski Borci izvaja zavod Sploh. Deluje tudi v duetu z Ireno Tomažin, s katero sta izdala ploščo That which happens is itself dripping red, imela nekaj koncertov ter izvedla odprto kompozicijo Excremental Sun Boxes v multimedijskem centru Kibla v Mariboru. Sodeluje tudi z izrednim vokalistom/freestylerjem/elektronikom N’tokom. Igra oz. igral je v improvizacijskih kombinacijah z glasbeniki, kot so Tomaž Grom, Seijiro Murayama, Jaka Berger, Neža Naglič, Samo Kutin, Andrej Fon, Lawrence Williams, italijanski duo Mimesys, itd.
N’Toko velja za tehnično najbolj izpopolnjenega slovenskega raperja, ki presega tipične raperske okvire. Svojo kariero je pričel kot vokalist uspešnega kolektiva Moveknowledgement, ter se kasneje začel udeleževati tudi raznih improvizacijskih freestyle tekmovanj, kjer je postal dvakratni državni prvak. S prvencem Cesarjeva nova podoba si je med rapersko in ostalo, predvsem alternativno publiko, pridobil kultni status glasbenika, ki nadgrajuje tipično rapersko formo. Cesarjeva nova podoba je bila izbrana za ploščo leta po oceni uredništva Radia Študent, kljub temu pa najbrž predvsem zaradi svoje brezkompromisnosti in drugačnosti ni doživela velikega medijskega odziva. Najmočnejša točka N’Toka so vsekakor njegov odprt pogled na glasbo in odlični, večplastni teksti, s katerimi je navdušil že na svojem prvencu in jih je na svoji novi drugi plošči Dobrodelni koncert ob koncu sveta le še uspešno nadgrajeval. Glasbeno ekspresijo pa je razširjal tudi s sodelovanjem s številnimi glasbeniki. Udejstvoval se je kot improvizator v kontekstu svobodno improvizirane godbe, ter kot mc na številnih elektronsko obarvanih dj eventih. Hkrati je ostal dejaven član skupine Moveknowledgement, ki se je vmes spremenila v petčlanski eksperimentalni dub-rock kolektiv, in z njimi posnel odmevno ploščo Listen to Nebukadnezar ter letos izdano Pumpdown!. Izdal je še dva lastna eksperimentalna EP-ja (Where’s Waldo in Elixiryproslam). Zadnja leta veliko časa preživlja na Japonskem, kjer nastopa s svojim novim solo projektom. V sklopu tega je lani izdal dve plošči, Parada Ljubezni v Sloveniji ter Ex-Shanti / Future Shanti na Japonskem. Kot improvizator je igral z japonskimi izvajalci ter posnel ploščo z bobnarjem Seijirom Murayamo in projektom Trinitron.
Virginia Genta je samoukinja na saksofonih, flavtah, klarinetu in tolkalih. Od leta 2003 deluje z bobnarjem in tolkalcem Davidom Vanzanom v številnih projektih, kot so Jooklo Duo, Neokarma Jooklo Trio (Sekstet, Oktet, Experience), Golden Jooklo Age in Jooklo Finnish Quartet. Z igranjem je prek improvizacije začela že zelo zgodaj, spontanost pa je zaznamovala tudi vse njene nadaljnje glasbene podvige v katerih raziskuje in izraža globoko povezanost z vesoljem. Ta pristop jo vodi tudi na področju likovnega ustvarjanja. V zadnjih letih je izvedla na stotine koncertov in snemalnih sessionov ter izdajala plošče pri založbah Qbico, Conspiracy ter lastni Troglosound. Igrala je z glasbeniki, kot so Chris Corsano, Paul Flaherty, Bill Nace, Sonny Simmons, Daniel Carter, Sabir Mateen, John Blum, John Paul Jones (Led Zeppelin), Takehisa Kosugi (Taj Mahal Travellers), Sonic Youth, Hartmut Geerken, Famodou Don Moye, Makoto Kawabata, Andrew Barker, Muruga Booker, Raymond Strid itd. Kot glasbenica sodeluje tudi z Merce Cunningham Dance Company.
David Vanzan je bobnar, tolkalec in multi-instrumentalist mlajše avantgardne generacije. Od leta 2003 deluje s saksofonistko Virginio Gento v številnih projektih, kot so Jooklo Duo, Neokarma Jooklo Trio (Sekstet, Oktet, Experience), Golden Jooklo Age in Jooklo Finnish Quartet. Intenzivno se ukvarja s kombiniranjem »jazza« in »free« glasbe ter raziskovanjem zvokov različnih kultur. Vse to se izrazi v njegovem igranju bobnarskega seta, ki ga oplemeniti z dodatnimi tolkalnimi elementi in včasih tudi elektronskimi zvoki. Udejstvuje se tudi kot solist. V zadnjih letih je izvedel na stotine koncertov ter sodeloval z umetniki, kot so John Paul Jones (Led Zeppelin), Takehisa Kosugi (Taj Mahal Travellers), Merce Cunningham Dance Company, Hartmut Geerken, Makoto Kawabata, Andrew Barker, Muruga Booker, Giorgio Pacoring itd. Intenzivno je koncertiral po Evropi, Skandinaviji, Veliki Britaniji, ZDA ter odpiral koncerte zasedb, kot so Sonic Youth, Borbetomagus, saksofonista Sonnyja Simmonsa ter mnogih drugih. Sodeloval je tudi v številnih snemalnih sessionih, ki so kot vinilne plošče, CD-ji in kasete izšli pri založbah Qbico, Conspiracy, Troglosound.